SMOOTH-ON LIQUID RUBBERS


Mold Star 15 Kalıp Silikonu :  Prototiplemede, modellemede, hediyelik eşya üretiminde, heykel kalıbı alımında ve bir çok çeşitli sektörde kullanılabilir. Büzülme, çekme, dayanıklılık, yırtılma gücü gibi özellikleri en yüksek seviyede olan ürünlerden biridir. Kürlenmiş ürün 232 dereceye kadar dayanıklıdır. 1/1 karışım oranı ile uygulaması çok kolaydır.

KALIP SİLİKONU DÖKÜM VİDEOSU


SIVI PLASTİKLER

Smooth-Cast® 300 SERİSİ düşük viskoziteli döküm reçinesidir. Çift kompenantlı malzeme karıştıktan sonra kabarcık oluşturmaz, bu nedenle vakum yapmanıza gerek kalmaz. Beyaz döküm reçinesi işlenebilir sertlikte, dayanıklı, boyanabilir bir malzemedir. Bire bir karışım oranı nedeni ile kolay uygulama sağlar. ilk donma süresi 3 dakika, kalıptan çıkarma süresi ise 10 dakikadır. Neme ve hafif çözücülere karşı dayanıklıdır. Döküm sonrası pürüzsüz yüzey elde edilir. Prototip modellemede, küçük ve orta boy heykel yapımında bir çok döküm işinde kolaylıkla kullanılır.  

 


SIVI PLASTİK DÖKÜM VİDEOSU 1 (Smooth-Cast® 300)

SIVI PLASTİK DÖKÜM VİDEOSU 2 (Smooth-Cast® 325)

SIVI PLASTİK DÖKÜM VİDEOSU 3 (Smooth-Cast® 325)


OPTİK BERRAK SIVI PLASTİKLER


Crystal Clear® 200 Serisi

Optik şeffaf reçinelerdir. Su berraklığında netlik gerektiren uygulamalar için özel olarak üretilmiştir. Düşük viskoziteli olması nedeniyle karışımı ve dökümü kolaydır. SO-Strong® renk tonlarını ekleyerek canlı renler ve farklı renk efektleri elde edilir. UV dayanımlıdırlar, sert malzemeler olup kırılgan değildirler. Oda sıcaklığında donarlar, büzülme oranları yok denecek kadar düşüktür.  Uygulama alanları : objektifler, lensler, heykel reprodüksiyon, dekoratif döküm parçaları, mücevher, prototip modelleri, özel efektler.  

Crystal Clear (Optik Şeffaf) Döküm Videosu I

Crystal Clear (Optik Şeffaf) Döküm Videosu II

Crystal Clear (Optik Şeffaf) Döküm Videosu III


ELASTİK DÖKÜM SİLİKONLARI


Ecoflex® Supersoft Silicone
%900 Oranında esneme ve uzama yapabilen süper yumuşak silikon döküm malzemesidir. Akvaryum canlılarının prototip üretiminde kullanılabilir. Yırtılma ve kopma yapmadan orjinal formuna kendini toplar. Kullanımı kolaydır. Ürün 1:1 oranında karıştırılarak döküm yapılır. Renklendirilebilir. Çeşitli renk efektleri oluşturmak için SilPig pigmetleri kullanılabilir.

 


AKVARYUM DEKORASYON MALZEMELERİ DÖKÜM VİDEOLARI


Alja-Safe®:

 

Dünyadaki ilk ve tek kristal silika (bilinen bir kanserojen) içermeyen aljinat olarak güvenli kullanım sunar. Kolay kullanılır ve hızlıca sertleşir.  Mükemmel geçici kalıplar oluşturmanın yanı sıra en ince ayrıntıları kopyalamanıza da olanak tanır. Tek bir kopya yapmak için idealdir.

 

 

 

 

 

Kutu İçeriği:

 

. Alja-Safe® Kalıp Jeli ( 1lb)

. Döküm Alçısı (2lb)

. "Nasıl Yapılır?” DVD’si

. Hızlı Başlangıç Kılavuzu


EPOXY REÇİNELER


EpoxAcast® 690 UV dayanımlı şeffaf döküm epoxy:

 

EpoxAcast® 690 takı, boncuk, lens, ahşap kaplama uygulamalarında kullanılan şeffaf döküm malzemesidir. So-Strong® renk pigmetleri ile renklendirilerek de kullanılabilir. Kuvvetli miktarda UV direnci vardır.Tavsiye edilen döküm kalınlığı maksimum; 2 inç / 5 cm. Kürleşmiş dökümler, sert ve dayanıklıdırlar. Neme, ortalama yükseklikte ısıya,  çözücü maddelere, seyreltik asitlere karşı dayanıklıdırlar. İşlenebilir, astarlanabilir / boyanabilirler veya diğer yüzeylere yapıştırabilirler.

 

EpoxAcast® 690 şeffaf döküm epoxy uygulama videosu :


Tarbender® Parlak ve Şeffaf Döküm:

 

Tarbender® Güçlü, parlak bir kaplama temin etmek üzere çeşitli yüzeyler üzerine dökülen UV dirençli bir berrak sıvı epoksidir. İki kompenantlı bir ürün olup A ve B kompenantlar birlikte karıştırılarak döküm yapılır. Kolayca akar. Tarbender® epoksi oda sıcaklığında kürlenir ve yüksek darbe dayanımı sunmaktadır. Tarbender® mükemmel bir ahşap kaplaması oluşturur ve aynı zamanda 3-D nesneleri saklanması (dolgu yapılması) için Tarbender® kullanabilir. Sıva, beton, köpük, kumaş, düz nesneler, kağıt ve daha fazlası üzerine döküm yapılabilir.

TARBENDER UYGULAMA VİDEOSU


EpoxAmite®100 Şeffaf döküm ve

laminasyon epoxy:

 

EpoxAmite®100 Epoksi Laminasyon Sistemi imalat uygulamaları geniş bir yelpaze için formüle edilmiş kolay kullanımlı sıvı epoksi sistemidir. EpoxAmite ® 100 Laminasyon Sistemi, oda sıcaklığında donan viskozitesi düşük, kokusuzdur. Mükemmel derecede nem direnci vardır.Elektronik devrelerde koruyucu kaplama olarak kullanılabilir. Donan ürün zımparalanıp, işlenip, delinip boyanabilir. EpoxAmite ® 100 Laminasyon Sistemi S-Glass, E-Cam, Kevlar ve Karbon lifleri lay-up uygulamaları için veya kompozit parçalarda kullanılabilir.


SO-Strong® pigment renklendiriciler:

 

Smooth On sıvı üretan, üretan plastik, epoksi veya üretan köpükler için kullanılan renk pigmetleridir. Geniş yelpazede renk ve efekt oluşturmada kullanılırlar.  

Opak ve Transparan renklerdirme


EpoxAcast® 650 Genel amaçlı döküm epoxy:

 

EpoxAcast® 650 düşük maliyetli ve çok yönlü bir mineral dolgulu genel amaçlı döküm epoksi reçinedir. Düşük viskoziteye sahip olduğundan minimal kabarcık oluşturur. Projenize uygun, Hızlı, Orta veya Yavaş katalizör seçebilirsiniz. Dökümlerinize yüksek ısı direnci vermek için HT Sertleştirici kullanabilirsinizEpoxAcast® 650 elektronik cihazların performansı artırmak için elektrik kapsüllenmesi için kullanılmaktadır. Nem dayanımı sayesinde elektronik devrelerin kaplamasında kullanılır. Yüksek basınç dayanımı EpoxAcast® 650 metal presleme üretimi için damgalama kalıpları yapmak için idealdir.